Полтавська обласна бібліотека
для дітей ім. Панаса Мирного

На гостини до митця - Володимир Галактіонович Короленко.

На гостини до митця

 

 

Юні друзі! Пропонуємо вашій увазі новий перег

ляд  літератури із циклу «На гостини до митця» присвячений відомим письменникам - ювілярам.

27 липня виповнюється 165 років з дня народження письменника, журналіста, публіциста, літературного редактора та громадського діяча українського-польского походження Володимира Галактіоновича Короленка.

 

Творча спадщина письменника велика і багатогранна.  Найвідоміші твори письменника: повісті «Сліпий музика», «Діти підземелля», «Хапун (Іом-кіпур)», та «Без язика» (1895).

Ім'я  В. Г. Короленка назавжди вписано в історію нашого міста. Останні 20 років свого життя письменник прожив в Полтаві. Короленко швидко включився у літературно-громадське життя Полтавщини,налагодив дружні стосунки з діячами української культури — Панасом Мирним,                      М. Коцюбинським, І. Тобілевичем, X. Алчевською, Г. Хоткевичем та ін.

Роки життя у Полтаві були заповнені інтенсивною творчою роботою. Тут він завершив нариси "У козаків", писав другий цикл сибірських оповідань ("Мороз", "Феодали" та ін.), оповідання "Мить" і "Не страшне".

В будинку де він прожив останні роки свого життя був створений Полтавський літературно-меморіальний музей В.Г. Короленка. Початком діяльності музею можна вважати 1928 рік.

Один з дослідників літератури А. Г. Горифельд у 1918 році писав: «Про кращий твір Короленка навряд чи можна сперечатися: кращий його твір не «Сон Макара», не  «Мороз», не «Без язика». Кращий його твір він сам, його життя, його істота».

 

Тож, запрошуємо до нашого літературного перегляду.


Новини події

Сторінка читача

Пошук