Полтавська обласна бібліотека
для дітей ім. Панаса Мирного

Літературний подіум «На гостини до митця»

Літературний подіум

                              «На гостини до митця»

 

Цими днями, вся українська громадськість відзначає 205 років з дня народження славного синаУкраїни, геніального поета, художника, мислителя

Тараса Григоровича Шевченка. 

 

 

 

Задля вшанування пам’яті цієї насправді сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців, у відділі дитячого та сімейного читання бібліотеки розгорнуто книжковий перегляд «На гостини до митця». Для книжкової експозиції підібрано літературу, що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України.

 

На книжковому перегляді  представлені  безцінні скарби поетичного та художнього надбання великого поета, а саме:  «Кобзар» 1840 року - факсимільне відтворення унікального примірника першого видання з малюнками самого поета, «Прижиттєві видання творів 1841-1861 Т.Г.Шевченка».

Особливу увагу привертає видання «Заповіт Т. Г. Шевченка: мовами народів світу».  Збірка містить переклади твору японською, шведською, угорською, в’єтнамською, фінською,  китайською, корейською,  та іншими мовами – всього 193 мовами народів світу. На експозиції представлені як зібрання, так і окремі твори  поета, різних років видання.

Не менш цікавими  матеріалами  книжкового перегляду є література про  життєвий і творчий шлях Великого поета. Книги  Дмитра Красицького «І оживе добра слава»,  «Т. Г. Шевченко і  Р. Бернз. Силуети митців на тлі тисячоліть»  представляютьШевченка не тільки як геніальногопоета, а й талановитого художника, неординарного мислителя.

В плані краєзнавства цікавим є доробок нашого земляка Олександра Христенка  «Тарас Шевченко в Кременчуці:між міфами і бувальщиною», де мова йде про перебування поета на Полтавщині.

Книжковий перегляд призначений допомогтичитачам, усвідомитисуспільну й художнюцінністьШевченкового Слова, поглибитизнання про йогокоротку, трагічну, але в той же час і величну долю.

  Запрошуємовсіх бажаючих ознайомитися з представленою на перегляді літературою.


Новини події

Сторінка читача

Пошук