Полтавська обласна бібліотека
для дітей ім. Панаса Мирного

Ювілейний букет письменникам Полтавщини

Ювілейний букет письменникам Полтавщини

 

В затишному куточку відділу дитячого та сімейного читання Полтавської обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного привертає увагу святковий «Ювілейний букет письменникам Полтавщини» – перегляд літератури до 170-річчя з дня народження  Панаса Мирного. Його ім’я вже 70 років носить бібліотека.

 

У творчому доробку Панаса Мирного є багато творів, які свідчать про великий діапазон його творчих інтересів, високий патріотизм, відданість ідеалам демократії.

Письменник ласкаво і ніжно писав оповідання та новели про дітей про їхні чисті жадання, мрії, добрі порухи серця: «Морозенко», «Пригода з Кобзарем», «День на пастівнику», «Казка про правду та кривду», «Чіпка», «На пасіці» та інші. В основу цих творів Мирний поклав жагучі проблеми часу; новели відзначились демократичною ідейністю і високою художньою майстерністю.

В повісті «Чіпка» поставлена кардинально-соціальна проблема, і у розв’язанні її автор йде соціальною стежкою, правдиво відтворює процес формування характеру головного героя.

Роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні» – один з найвизначніших  творів української дожовтневої реалістичної літератури, її перший соціально-психологічний роман. За оцінкою Івана Франка, він був «один із перлів повістевої літератури»

На перегляді допитливий читач познайомиться ще з одним визначним твором – соціально-психологічним романом «Повія», над яким письменник працював протягом кількох десятиліть, Твір гідно представляє українську романістику в світовій літературі.

Користувачі бібліотеки також  познайомляться із іншими творами письменника, життям і творчістю у фотографіях, ілюстраціях та документах.


Новини події

Сторінка читача

Пошук