Полтавська обласна бібліотека
для дітей ім. Панаса Мирного

Літературний подіум «На гостини до митця. Зірка Мензатюк»

Літературний подіум «На гостини до митця.

Зірка Мензатюк»

Шановні користувачі! Запрошуємо вас до відділу дитячого та сімейного читання бібліотеки на перегляд літератури, приурочений до 65-річчя Зірки Мензатюк, української письменниці-казкарки та журналістки.

 

Зірка Захаріївна Мензатюк народилася 21 жовтня 1954 року в селі Мамаївці Чернівецької обл. Перший твір написала у другому класі: це було оповідання про ліс. Дівчинка так захопилася, що згодом написала віршовану казку «Про кицю Мурку і дівчину Ганну» та чимало віршиків. Однокласники Зірки не вірили, що вона сама пише такі гарні твори, – сказали, то все написав її прадід Олекса і закопав, а дівчинка знайшла їх і видає за свої.

Зірка Мензатюк закінчила із відзнакою журналістський факультет Львівського університету ім. Івана Франка. Працювала кореспондентом газети «Радянська Україна», дописувала у журнал «Соняшник», вела рубрику на Національному радіо. Казки письменниці друкували у всеукраїнських дитячих журналах. Нині у доробку письменниці більше 20 опублікованих казок, нарисів, есеїв.

Зірка Мензатюкє лауреатом міжнародного літературного конкурсу, що відбувся в 2002 р. у США, літературних премій ім. Лесі Українки та Наталі Забіли.

До перегляду представлені такі видання як: пригодницька повість «Таємниця козацької шаблі», збірка «смачних» казок «Зварю тобі борщику», казка «Ангел Золоте Волосся», повість для підлітків про останні роки радянської епохи «Як я руйнувала імперію», гостросюжетна повість про літній відпочинок «Дике літо в Криму», а також добірка оповідань про квіти «М’ятне літо».


Новини події

Сторінка читача

Пошук