Полтавська обласна бібліотека
для дітей ім. Панаса Мирного

Статті

Мовні етюди «Таїна слова»

Мовні етюди «Таїна слова»

(до Дня української писемності та мови)

Мовні етюди на тему «Таїна слова» презентували студенти І курсу кафедри фізичної реабілітації Полтавського інституту економіки і права в обласні бібліотеці для дітей ім. Панаса Мирного напередодні Дня української писемності та мови. Першими прозвучали слова великого Кобзаря, основоположника української мови:

«Ну що б, здавалося слова…

Слова та голос – більш нічого.

А серце б’ється – ожива, як їх почує!...»

Так, світ слова безмежний, велетенський, захоплюючий. Це єдине знаряддя, що вивищує людину над світом. Це найбільший дивосвіт, найвища духовність, коштовність кожного народу. Адже у слові рідної мови захована ніби якась таємнича сила, що в неповторному поєднанні звуків несе чарівну мелодію мови, розкриває красу імені, з яким людина не розлучається все життя. Про це говорили студенти у мовних етюдах, зокрема, про слово, з якого розпочинається пізнання краси світу – про рідну неньку; про творення системи імен; про сучасне українське найменування людей; безмежжя пестливості форм української мови

Один з мовних етюдів був присвячений цікавому розділу мовознавства ономастиці або «ономатології», що досліджує власні імена.

Поняття «краса імені» охоплює багато характеристик: походження, національність, віросповідання. Розроблена навіть теорія планетарного впливу імені на долю людини.

Про ці та інші грані імен студенти намагалися розповісти кожному учаснику дійства. Всі присутні отримали опис «таїни» власного імені.

Взяли участь у вікторині «Чи знаєте ви, що означає ваше ім’я», яку провела провідний бібліотекар Л.В. Чижик.

Подарунком для багатьох учасників були музичні твори в яких звучали приємні для них імена: Анна, Анастасія, Вікторія, Павло, Андрій, Катерина, Сергій. Студентка Тетяна Заяц подарувала у власному виконанні пісню «Наталі», своїй однокурсниці Наталі.

Завершився захід оглядом літератури з цієї тематики. Епілогом стали слова відомого мовознавця: «Я маю. Я повинен. Я мушу. Щодня вмивати словом рідну душу».


Новини події

Сторінка читача

Пошук