Полтавська обласна бібліотека
для дітей ім. Панаса Мирного

ВІД СЕРЦЯ ДО СЕРЦЯ

Управління культури Полтавської обласної

 державної адміністрації

 Полтавська обласна бібліотека

 для дітей ім. Панаса Мирного

 

 

 ВІД СЕРЦЯ ДО СЕРЦЯ

 (До 105-річчя від дня народження Оксани Іваненко)

 

 (Методичні поради бібліотекарям, що обслуговують

 користувачів-учнів 1-5 класів )

 

Полтава – 2011

«Пишучи казку, я жила

 мріями  моїх героїв…

 Я вкладала в неї всі почуття,

 спогади, думки, розмисли»

        О.Іваненко


 Вступ

 З давніх-давен по всіх країнах світу люди складали казки і втілювали в них свою народну мудрість.

 Казка розкривала людям очі на навколишній світ, окрилювала людей фантазією, збуджувала мрії про краще життя, про перемогу добра над злом і закликала до участі у цій одвічній боротьбі правди і кривди.

 Можливості казки надзвичайно широкі. Вона розважає і веселить, схвалює добре і гостро висміює зле, повчає і виховує, примушує замислитись над явищами життя, інколи й посумувати… Вона допомагає пізнати навколишній світ - життя природи з її найглибшими таємницями, життя і взаємини людей у минулому і майбутньому людського суспільства.

 Недаремно мало не з перших кроків письменництва люди почали збирати і записувати народні казки, вкладаючи в них свої ідейні переконання й високу творчу майстерність.

 Серед найвідоміших казкарів української літератури почесне місце займає наша землячка Оксана Іваненко, творчий діапазон її надзвичайно широкий.

 Вона пише казки й оповідання, повісті, нариси, історико-біографічні романи. Вона пише для малюків, які вперше розкрили буквар, для юнаків, що серйозно замислюються над сенсом життя, і для дорослих. Всі її книжки, хоча б кому вони адресувалися, сповнені гарячим трепетом життя, вони чарують своєю безпосередністю і щирістю.

 Провідна тема і мета її творчості- навчити дітей добре бачити і розуміти все навколо, глибоко проникати в складні взаємини поміж людьми, розпізнавати - хто справжній друг, а хто ворог, і головне - ніколи не бути байдужим до людей, великими очима бачити і розуміти свої власні недоліки, яких слід позбавитись, щоб стати справжніми хорошими людьми.

 Мета даного методично-бібліографічного матеріалу – популяризація творчості О. Іваненко, залучення дітей до читання, до книги. У цьому матеріалі ми висвітлили основні сходинки біографії Оксани Іваненко та її найбільш видатні твори. За допомогою запропонованих заходів, розроблених для дітей різних вікових груп, ми намагались надати допомогу бібліотекарям та організаторам дитячого читання у виконанні їх головного завдання стати для дітей тим середовищем, що об’єднує дитину і літературу та культуру за допомогою книги.

Сторінками біографії.

Оксана Іваненко народилась 13 квітня 1906 р. в місті Полтаві.

 Батько її був редактором міської газети, мати – вчителькою.

       У 15 років Оксана вступила до Полтавського інституту народної освіти.

У 16 років вона стала вихователькою дошкільного дитячого будинку і через деякий час вступила до Харківського інституту народної освіти на відділ соціально-правової охорони неповнолітніх.

 У 1924 р. Оксана приїхала до Полтави і  пішла на практику до дитячої колонії, ім. М.Горького, яку очолював А.С Макаренко.

 


методи

Новини події

Сторінка читача

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
130
144
602
602
222601
04-06-2020 14:47:42
5
0
5

Пошук