Полтавська обласна бібліотека
для дітей ім. Панаса Мирного

Політ в безсмертя

Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації

 

Полтавська обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного

 

 

Політ в безсмертя

 

(льотчики-герої Полтавщини)

 

(методичні рекомендації бібліотекарям по популяризації краєзнавчої літератури)

 

 Полтава-2011


Ó Всі права захищені. ПОБД ім. Панаса Мирного


 Вступ

 Створити і зміцнити державу можуть громадяни, які люблять свою країну, свій народ і готові самовіддано служити їх інтересам. Життя і щастя кожної людини значною мірою залежить від долі Батьківщини, яка гарантує їй особисту безпеку, створює умови для праці й відпочинку, захищає її соціальні інтереси.

 Чи є у нації майбутнє, якщо вона потроху забуває своє минуле, свідомо відрікається від історії свого народу, не бажає плекати дивосвіт у серцях юних нащадків? Ні! Адже щоб по-справжньому любити свій рідний край, треба знати його історію і своїх земляків-героїв, пам`ятати всі сторінки життя своїх предків.

 Завданням бібліотеки є не лише популяризація краєзнавчої літератури, а й виховання підростаючого покоління на кращіх прикладах історичного минулого та сьогодення рідного краю. А Полтавщина особливо багата на визначні події, що відіграли вагому роль в історії, наша земля - батьківщина великої кількості тих, чий героїзм і самопожертва не знали меж, що і допомогло вистояти у складних ситуаціях і здійснити ті незабутні подвиги , що назавжди залишили відбиток в історії українського народу.

 Мета даних методичних порад – популяризація краєзнавчої літератури, виховання у підростаючого покоління почуття патріотизму, гордості за своїх земляків - льотчиків-героїв, що відстоювали незалежність і волю своєї рідної землі, залучення дітей до читання   та поглиблення їх знань про рідний край.

 У цьому методичному матеріалі ми висвітлили певні факти з історії розвитку військової авіації на Полтавщині, деякі сходинки біографії та бойові досягнення відомих полтавських льотчиків, відомості про Музей авіації та космонавтики ім. Ю. Кондратюка та Музей дальньої авіації.

        Історія Полтавщини нерозривно пов`язана з військовою авіацією. В роки Другої світової війни авіація перетворилася у величезну силу і стала неодмінним учасником усіх великих боїв. Неможливо було здобути значну перемогу на суші, не захопивши попереднє панування в повітрі. У противному випадку наземні війська несли від повітряних атак важкі втрати вже на марші і були не в змозі розгорнутися в бойовий порядок.

 Літаки взяли на себе багато функцій: розвідувальні, патрульні, ударні, оборонні. Далекі розвідники вели розвідку з повітря тилових об'єктів супротивника, ближні стежили за пересуваннями фронтових військових частин і здійснювали корегування артвогню. Пікіруючі і горизонтальні бомбардувальники, а також штурмовики наносили удари по скупченнях  військ ворога - їм протидіяли винищувачі. До складу підрозділів морської авіації входили торпедоносці, призначені для боротьби з ворожими кораблями.

 Становлення авіації на Полтавщині розпочиналося в перші десятиліття ХХ ст. з організації перших навчальних закладів, з відкриття перших повітряних ліній. Розвиток закладених у цей період підвалин став передумовою для створення в подальшому мережі авіаційних організацій, підприємств, формувань (цивільних та військових), історія яких є багатою на важливі факти, події, значні досягнення. Авіаційні традиції Полтавщини покладені в основу конструювання літаків, а наукові розробки стали підгрунтям для впровадження і практичного застосування теорії польотів. Не лише на Україні, а й за її межами відомі імена полтавців-авіаторів та інших фахівців авіаційної справи, льотчиків-героїв нашого краю. Продовжують авіаційні традиції члени Полтавського аероклубу, несуть службу, підтверджуючи досягнення своїх попередників, військові авіаційні частини, що дислокуються на Полтавщині.  


методи

Новини події

Сторінка читача

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
127
144
599
599
222598
04-06-2020 14:35:44
4
0
4

Пошук