Полтавська обласна бібліотека
для дітей ім. Панаса Мирного

Полта

Полтавська обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного

Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації

 

Полтавська обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного

 

 

 

О спорт! Ти – Мир!

 

 

 (методичні поради бібліотекарям, що обслуговують користувачів-учнів 3-4

 

та 5-9 класів по популяризації літератури про спорт та назустріч Євро-2012 )

 

 Полтава-2011

Полтавська обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного

 

 «Ти встановлюєш хороші, добрі, дружні стосунки між народами. Ти – згода. Ти зближуєш людей, які прагнуть єдності. Ти вчиш різномовну, різного племені молодь поважати один одного. Ти – джерело благородного, мирного, дружнього змагання. Ти збираєш молодь – наше майбутнє, нашу надію – під свої мирні прапори. О, спорт! Ти – мир! »

   Із оди спорту (П`єр де Кубертен)


 Вступ

  Рівень розвитку будь-якої цивілізації пов`язаний зі станом її духовності. Історія становлення людства – яскравий тому приклад. Адже як тільки в суспільстві матеріальне, аморальне піднімалося над духовним, гинули цивілізації. Сучасному етапу розвитку суспільства, на жаль, притаманні нетерпимість, агресивність, невизначеність. А спорт і ті риси та якості, які він виховує в людині – це один із найкращих способів зберегти духовність на найвищому рівні.

 Саме тому одне із головних завдань дитячих бібліотек - через залучення до читання літератури про спорт спонукати дітей до занять спортом. Адже спорт плекає в людині віру в себе, у власні сили і таланти, розкриває такі духовні і моральні якості як волю, чесність, порядність, справедливість, вміння спілкуватися і працювати в колективі, повагу до людей. Все це допомагає у життєвому зростанні. До того ж людина, яка займається спортом – завжди здорова, загартована і душею і тілом!

      Бачення гармонійного розвитку особистості знайшло своє відображення і у визначенні олімпізму, який є життєвою філософією, що звеличує та об`єднує в гармонійне ціле якості тіла, волі й розуму. Поєднуючи спорт з 

культурою та вихованням дітей, олімпізм прагне створити такий спосіб життя, який базувався б на радощах, здобутих через зусилля, освітніх цінностях доброго прикладу та повазі універсальних етичних принципів.

 У цьому  понятті втілені заповітні мрії ініціатора відродження  сучасних Олімпійських ігор П`єра де Кубертена, який вважав необхідним одночасний розвиток духовних, інтелектуальних та фізичних якостей людини.

 Ці методичні поради мають на меті допомогтибібліотечним працівникам популяризувати серед дітей різних вікових груп літературу про спорт та через залучення до її читання виховувати молоде покоління на гуманістичних цінностях олімпійського руху, формувати в них навички та культуру здорового способу життя.

 В цьому матеріалі ми висвітлили деякі факти з історії зародження та проведення Олімпійських ігор і початку олімпіади, коротко подаються відомості про чемпіонат  Європи з футболу, механізм його проведення, кількість команд учасників, а також охопили увагою багато різних спортивних фактів, певні сходинки біографії, успіхи та досягнення видатного спортсмена сучасності.

Полтавська обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного


методи

Новини події

Сторінка читача

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
115
144
587
587
222586
04-06-2020 13:16:50
5
0
5

Пошук