Полтавська обласна бібліотека
для дітей ім. Панаса Мирного

Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації

 

Полтавська обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного

 

По мапі – за героями книг

 

(сценарій ерудит-круїзу)

 (методичні рекомендації бібліотекарям, що обслуговують користувачів

 5 класів)


 

 

Полтава – 2011

Мета даного методичного матеріалу – популяризація літератури про життя і творчість письменників з різних країн світу, а також про країни, де вони народились, допомога бібліотечним працівникам шляхом інтерактивних ігрових форм роботи залучати якомога більше дітей до книги, до читання.

 Під час підготовки і проведення заходу пропонуємо залучити трьох учнів-старшокласників, які перевдягнуться в казкових героїв і допоможуть бібліотекарю більш цікаво провести захід.

 Обладнання та матеріали:

 ·        костюм для Герди – спідниця та блуза, муфта або рукавички;

 ·        картки з прописаними на них подіями із казки «Снігова Королева»;

 ·        костюм для Пеппі – різнокольорові довгі панчохи; яскрава сукня або спідниця; 2 шматки проволоки та яскраві резинки для волосся - заплести коси та загнути їх вгору, фломастер - намалювати на обличчі веснянки;

 ·        картки зі словами та словосполученнями для гри «Літературні бутерброди»;

 ·        костюм для Гаррі Поттера – чорна тканина-мантія, окуляри, фломастер – намалювати шрам на чолі (особлива прикмета Гаррі), «чарівна» паличка.

 Приміщення прикрасити:

 ·        мапою з яскраво розмальованими Англією, Данією та Швецією;

 ·        портретами авторів казок;

 ·        малюнками, на яких зображено казкових героїв із казок, які розглядатимуться.

 До проведення заходу рекомендуємо бібліотекарям організувати книжкову виставку «В подорож за героєм!», яка починається зі звернення до читачів:

 «Любі друзі! Всі ви любите подорожувати, та це можна робити по-різному. Хтось полюбляє подорожувати потягом, хтось – пароплавом, хтось мандрує автомобілем, а дехто взагалі полюбляє ходити пішки. Та можна подорожувати читаючи! І  ми пропонуємо вам, переглянувши нашу книжкову виставку, здійснити подорож за казковими героями до тих  країн, звідки вони з`явились і познайомитись з авторами ваших улюблених казок».

 І розділ: Ганс Крістіан Андерсен - «прекрасний лебідь землі датської»

 ІІ розділ: Астрід Ліндгрен – краща дитяча письменниця Швеції

 ІІІ розділ: Джоан Ролінг – англійка, яка «зачарувала» весь світ

 

Книги дружать з дітворою,

 Полюби їх у житті –

 І улюблені герої

 Будуть друзями в путі

Бібліотекар: Доброго дня, наші юні друзі! Давайте почнемо нашу зустріч із загадки:

  Стоїть на полиці, мовчить,

 Зачепиш – стане говорить,

 Розповість про все на світі,

 Дружіть ви міцно з нею, діти!

 (відповіді дітей - книга)

 

 


 Правильно, діти, книга – це найзахоплююче диво у світі! Дорогу в світ будь-яких дивовижних пригод нам з вами відкриває книга. Хтось  полюбляє читати казки, хтось – фантастику і пригодницьку літературу, хтось – книги про тварин. І от сьогодні ми побуваємо в гостях у ваших улюблених героїв. Але це буде не звичайна подорож, а ерудит-круїз мапою світу, під час якого ви перевірите свою кмітливість та винахідливість. А екскурсоводами нашими будуть самі казкові герої – Герда, Пеппі Довгопанчоха та Гаррі Поттер.

 Учень1-Герда: Привіт, мої любі друзі! Сьогодні ми мандруватимемо найцікавішою казкою в світі. Вона має назву «Снігова королева».

 Учень2-Пеппі: Найцікавіша?! А чому це?! Хто таке сказав?! Ні, ні, ні!!! Найцікавіша  казка – це «Пеппі Довгопанчоха»! І всі-всі вам це підтвердять!!! Тож, гайда зі мною до моєї найчудовішої казки!!!

 Учень3-Гаррі:Та не сперечайтесь ви! Все одно марно! Всім відомо, що немає і ніколи не буде жодної казки, цікавішої за пригоди Гаррі Поттера!!!

 Бібліотекар:І дійсно, марно ви сперечаєтесь! Давайте краще звернемося до наших читачів, нехай вони допоможуть розсудити вас.

 Уч.2-Пеппі: Згода! Друзі, примиріть нас! Давайте разом з нами здійснимо цікавий круїз мапою світу, кожен із нас коротко розкаже вам про свою країну і про казку, з якої він з`явився, а ви приймете  участь у наших вікторинах і іграх, здолаєте з нами перешкоди і вирішите кожен для себе, хто вам більше подобається.

 Бібліотекар: Отож, любі друзі бажаємо вам веселої та цікавої подорожі!

 


методи

Новини події

Сторінка читача

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
127
144
948
4054
221849
30-05-2020 17:22:59
1
0
1

Пошук