Полтавська обласна бібліотека
для дітей ім. Панаса Мирного

Канікули з книгою

 Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації

Полтавська обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного

  

 

Канікули з книгою

 

(методично-бібліографічні матеріали на допомогу бібліотекарю в організації дитячого літнього читання)

   

 

 Полтава-2012

? Всі права захищені. ПОБД ім. Панаса Мирного

 

Вступ

 

В усі часи і у всіх народів книги і читання були предметом прославляння. Ще при зародженні писемності в одному єгипетському папірусі було написано: «Вклади своє серце в читання». Дійсно, книга і читання – це великі вчителі і вихователі людських душ. Все суспільне життя  нерозривно пов`язане з книгою - племена, люди, держави зникали, а книга зростала разом з людиною, зворушувала серце, розум, пристрасті.

Читання – найважливіший спосіб освоєння і підтримки життєво важливих знань, цінностей і норм минулого і сьогодення, всього того, що складає основу світової та української культури. Зусилля бібліотек спрямовані на те, щоб читання стало необхідним, престижним і сучасним. Читаючи, дитина отримує з книги  нові знання, нові враження, але при цьому віддає їй свої думки, свої почуття, образи, фантазії. Саме в цьому є духовна сила читаючої дитини.

Дуже важливо правильно організувати дитяче читання, спрямувати його так, щоб дитина не розгубилася в безмежному книжковому морі, щоб спілкування з книгою стало звичним, і, що дуже важливо, приємним та улюбленим заняттям. А особливого значення це набуває влітку, коли дитина має безліч вільного часу і часто не знає, як його правильно використати.

Дозвілля дітей влітку – щорічна проблема і для батьків та  вчителів. Чим зайняти дітей? Якщо з настанням літніх канікул школа заслужено бере тайм-аут, то бібліотеки мають заохотити дітлахів до відпочинку з книгою. Пріоритетними завданнями бібліотеки в цьому напрямку є залучення дітей саме до систематичного читання, сприяння розвитку творчого, ерудованого підростаючого покоління.

Мета даних методично-бібліографічних порад – допомогти бібліотечним працівникам в популяризації бібліотеки  як центру дитячого дозвілля та читання в літній період, рекомендувати кращу літературу на період  літнього відпочинку. 

*        *       *

 Літо – це канікули, а канікули – це класні пригоди, розваги, ігри, а ще - подорожі, нові знайомства й несподівані зустрічі.


методи

Новини події

Сторінка читача

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
83
206
773
2596
239157
18-09-2020 07:13:16
2
0
2

Пошук