Полтавська обласна бібліотека
для дітей ім. Панаса Мирного

"Біля старого фортепіано"

Літературно-музичне свято"Біля старого фортепіано"

Відтоді, як у березні 1903 року, Панас Мирний придбав садибу на мальовничій околиці Полтави, на Кобищанах, будинок став місцем спілкування творчої інтелігенції того часу.

У будинку  письменника часто збирались на музичні та літературні вечори діячі української культури Леся Українка, Олена Пчілка, Христина Алчевська, Михайло Коцюбинський, а на фортепіано грали Микола Лисенко, Марія Заньковецька.

Тож у пам'ять про ті чудові часи 29 листопада у літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного працівники музею та бібліотеки влаштували літературно-музичне свято "Біля старого фортепіано". Під музику Миколи Лисенка, Фредеріка Шопена, Мирослава Скорика ділились спогадами про Панаса Мирного Марія Заньковецька, дружина письменника Олександра Шейдеман, Леся Українка, Микола Лисенко.

Особливу атмосферу створив театр масових видовищ «Полтавські балаболки», що відтворив народний звичай сватання в Україні. Глядачі – учні 9-х та 10-х кл. Полтавської ЗОШ № 27 насолоджувались  майстерним виконанням музичних творів викладачами та учнями Полтавської  Малої академії мистецтв ім. Раїси Кириченко.

 І знову у стінах будинку Панаса Мирного звучало старе фортепіано…

 

 


Новини події

Сторінка читача

Пошук