Полтавська обласна бібліотека
для дітей ім. Панаса Мирного

БАНК УСІЛЯКИХ ЦІКАВИНОК

"Барвінок" — маленьке віконце, а через нього весь світ видно.

Загадай бажання!

У місті Бремені (Німеччина) є пам’ятник бременським музикам. Ти ж, звісно, читав цю казку і бачив мультик. Якщо стати обличчям до пам’ятника, взяти віслюка за передні ноги, заплющити очі й загадати бажання, то воно здійсниться.

Читанці з географії — Нобелівську премію

У далекому 1906 році у Швеції було видано читанку з географії. Відтоді ось уже більш як 100 років нею зачитуються діти в усьому світі. Вперше за дитячу книжку автору було присуджено Нобелівську премію. Ти знаєш, що цією премією нагороджують найрозумніших учених, найталановитіших письменників, наймудріших політиків. А ти читав її — книжку Сельми Лагерлеф “Чудесна мандрівка Нільса Гольгерсона з дикими гусьми”?

“ДИТЯЧИЙ ВИБІР”

Так називається список найкращих дитячих книжок у Сполучених Штатах Америки. Укладають його школярі. 12 500 юних читачів з усіх куточків країни читають новинки дитячої літератури і визначають найкращі з них. До їхньої думки дослухаються і вчителі, і бібліотекарі, й батьки.

ЗАЗИРНИ В МАЙБУТНЄ

Людей можна поділити на дві групи: ті, які читають, і ті, хто дивиться телевізор. Ти себе до якої відносиш? А тепер можеш зазирнути у своє майбутнє. Статистика свідчить: ті, хто читає книжки, керують тими, хто дивиться телевізор. А навпаки буває рідко.

ЧИТАЛКИ

Всеволод Нестайко став письменником, “бо в дитинстві був рудий!” (Сам про це так казав.)

“Пригоди Аліси в Країні Чудес” написав професор математики Чарлз Доджсон (Льюїс Керролл — його псевдонім).

Автор книги “Гобіт” і “Володар кілець” Джон Роналд Толкін народився в Оранжевій Республіці (тепер це Південно-Африканська Республіка).

 


Новини події

Сторінка читача

Пошук