Полтавська обласна бібліотека
для дітей ім. Панаса Мирного

Обласна науково-практична конференція "80 років у колі друзів"

Обласна науково-практична конференція"80 років у колі друзів"

(до 80-річчя Полтавської обласної бібліотеки для дітей)

 

 

16 – 18 жовтня у Полтавській обласній  бібліотеці для дітей ім. Панаса Мирного відбулася обласна науково-практична конференція "80 років у колі друзів" для працівників районних, міських бібліотек для дітей, головних бібліотек об’єднаних територіальних громад.

2018 рік для найбільшої дитячої книгозбірні Полтавщини – ювілейний, їй виповнилося 80 років. Тож, організоване бібліотекою за підтримки Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації, професійне зібрання стало своєрідним підсумком її багаторічної діяльності  і мало на меті обговорення та визначення місця культурно-освітнього закладу у бібліотечно-інформаційному обслуговуванні дитячого населення Полтавщини, обмін досвідом з  питань  взаємодії бібліотек з усіма суб’єктами суспільства та позиціонування інтересів бібліотек серед місцевих громад.

Перед початком пленарного засідання до учасників конференції з вітальним словом звернулась заступник начальника управління – начальник відділу соціокультурного розвитку управління культури, мистецтв, національностей, релігій та планування Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації  Ольга Хомівна Бут, яка відзначила  важливу роль книгозбірні в організаційно-методичному забезпеченні діяльності бібліотек області з бібліотечно-інформаційного обслуговування користувачів-дітей.

В рамках конференції її учасники обговорили такі важливі  питання, як  людина в колі читання: про дитяче та біографічне читання, наукові пошуки та фентезійні світи; дитяча книга, як інструмент становлення особистості дитини-читача; читаюча дитина – яка вона: її запити та потреби; бібліотечна послуга, як засіб задоволення потреб громади; бібліотечні інновації в популяризації книги та читання; екологічне виховання дітей засобами літератури; інноваційні підходи та інструментарії в питаннях військово-патріотичного виховання дітей та підлітків; створення сучасної моделі дитячої бібліотеки; яким повинен бути сучасний бібліотекар, що працює з користувачем-дитиною; бібліотечний блог як інструмент правової освіти дітей; бібліотечне обслуговування дітей в умовах адміністративно-територіального ділення; законодавство України про бібліотеки і бібліотечну справу.

Професійно пізнавальними для учасників конференції були також зустрічі з кандидатом історичних наук, співробітником Інституту біографічних досліджень НБУВ, книгознавцем, письменницею Наталією Марченко (Наталія Савчук), комерційним директором видавництва "Теза"Андрієм Кузьміним,  дитячими письменниками Сашком Дерманським та Тетяною Луньовою.

 

Незабутні враження бібліотекарі отримали і від екскурсії Полтавським літературно-меморіальним музеєм Панаса Мирного, з яким обласну дитячу книгозбірню поєднує тривала творча співпраця.


Новини події

Сторінка читача

Пошук