Полтавська обласна бібліотека
для дітей ім. Панаса Мирного

Круглий стіл "Сучасна шведська література для дітей"

Круглий стіл "Сучасна шведська література для дітей"

 

21 лютого у Полтавській обласній бібліотеці для дітей ім. Панаса Мирного відбувся круглий стіл "Сучасна шведська література для дітей", організований бібліотекою за сприяння Посольства Швеції.

Творче зібрання проведено під час експонування шведської мандрівної виставки "Where Children Grow" ("Тут ростуть діти"), яка знайомить читачів із дитячими шведськими письменниками, що вносять інновації як у мотиви, так і у візуальне оформлення книжок, прагнуть передати світові культурне розмаїття шведського суспільства.

Круглий стіл розпочався із вітальних виступів заступника директора – начальника управління культури, мистецтв, національностей, релігій та планування Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації Ірини Удовиченко, керівника проектів сектору культури, преси, інформації Посольства Швеції Тетяни Некрасової, директора Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного Лариси Митрофанової.

Учасники  заходу ознайомилися з оглядом літератури "Діти – понад усе. Ульф Старк і довкола нього: дитяча література Швеції", підготовленого головним бібліотекарем обласної дитячої книгозбірні Іриною Петлюк та доцентом Полтавського Національного педагогічного університету  ім. В. Г. Короленка, членом Національної спілки письменників України Тетяною Луньовою.

Під час дискусії були висловлені думки з приводу проблем та питань, які піднімає шведська дитяча література. Це теми, які дорослі можуть вважати передчасними для дітей: про самотність і смерть, злість і заздрість, дружбу й ненависть, безпорадність дорослих і мудрість дітей та літніх людей, про те, як непросто дорослішати й шукати себе, місце дитини в житті суспільства, її право бути не такою як всі, про психологічні та фізіологічні зміни організму людини в підлітковому віці  тощо.  

У засіданні круглого столу взяли участь представники структурних підрозділів сфери культури об’єднаних територіальних громад, громадськості, дитячі письменники, видавці Полтавщини, соціальні партнери, бібліотечні працівники міста та області, педагоги, психологи, батьки.

Круглий стіл сприяв ознайомленню більш широкого кола людей, причетних до виховання підростаючого покоління та дитячого читання, із сучасною шведською літературою, міжнародному обміну досвідом з популяризації книги. 

 Протягом березня 2019 року виставка "Where Children Grow" буде продовжувати експонуватися у Полтавській обласній бібліотеці для дітей ім. Панаса Мирного, тож всі бажаючі мають змогу з нею ознайомитися.


Новини події

Сторінка читача

Пошук