Полтавська обласна бібліотека
для дітей ім. Панаса Мирного

Мовні етюди «Таїна слова»

Мовні етюди «Таїна слова»

(до Дня української писемності та мови)

Мовні етюди на тему «Таїна слова» презентували студенти І курсу кафедри фізичної реабілітації Полтавського інституту економіки і права в обласні бібліотеці для дітей ім. Панаса Мирного напередодні Дня української писемності та мови. Першими прозвучали слова великого Кобзаря, основоположника української мови:

«Ну що б, здавалося слова…

Слова та голос – більш нічого.

А серце б’ється – ожива, як їх почує!...»

Так, світ слова безмежний, велетенський, захоплюючий. Це єдине знаряддя, що вивищує людину над світом. Це найбільший дивосвіт, найвища духовність, коштовність кожного народу. Адже у слові рідної мови захована ніби якась таємнича сила, що в неповторному поєднанні звуків несе чарівну мелодію мови, розкриває красу імені, з яким людина не розлучається все життя. Про це говорили студенти у мовних етюдах, зокрема, про слово, з якого розпочинається пізнання краси світу – про рідну неньку; про творення системи імен; про сучасне українське найменування людей; безмежжя пестливості форм української мови

Один з мовних етюдів був присвячений цікавому розділу мовознавства ономастиці або «ономатології», що досліджує власні імена.

Поняття «краса імені» охоплює багато характеристик: походження, національність, віросповідання. Розроблена навіть теорія планетарного впливу імені на долю людини.

Про ці та інші грані імен студенти намагалися розповісти кожному учаснику дійства. Всі присутні отримали опис «таїни» власного імені.

Взяли участь у вікторині «Чи знаєте ви, що означає ваше ім’я», яку провела провідний бібліотекар Л.В. Чижик.

Подарунком для багатьох учасників були музичні твори в яких звучали приємні для них імена: Анна, Анастасія, Вікторія, Павло, Андрій, Катерина, Сергій. Студентка Тетяна Заяц подарувала у власному виконанні пісню «Наталі», своїй однокурсниці Наталі.

Завершився захід оглядом літератури з цієї тематики. Епілогом стали слова відомого мовознавця: «Я маю. Я повинен. Я мушу. Щодня вмивати словом рідну душу».


методи

Новини події

Сторінка читача

Пошук