Полтавська обласна бібліотека
для дітей ім. Панаса Мирного

Тетяна Луньова - письменниця, яка прагне гармонії.

Тетяна Луньова -  письменниця, яка  прагне  гармонії.

Дипломант конкурсу “Книжковий дивосвіт України” у номінації “Дебют молодого автора” (листопад 2010 року, м. Київ) .

Лауреат премії Леоніда Бразова в номінації "Проза" (жовтень 2011 року, м. Полтава).

Лауреат премії імені Панаса Мирного в 2016 році – за книгу для дітей "Зайченятко У» у номінації «Література. Літературознавство».

 

Тетяна Луньова народилася 6 квітня 1976 року в місті Києві.

Вищу освіту здобула в Полтавському державному педагогічному інституті імені В.Г.Короленка за спеціальністю “Українська мова і література та англійська мова” (1993-1998 рр.).

Писати поезію та прозу почала у школі. У студентські роки брала участь у роботі літературної студії “Заспів” (у Полтавському державному педагогічному інституті імені В.Г.Короленка). У травні 1995 року посіла 2 місце в обласному конкурсі молодих поетів.

Перший твір (вірш) був опублікований у газеті “Літературна Україна” у 1995 році. У 1997 році добірка поезій була надрукована в літературному альманасі “Поетичні студії”.

Із лютого 2010 року присвятила себе творчій діяльності. Того ж року разом із чоловіком Сергієм Луньовим заснувала видавництво «Структури Гармонії». Власноруч видали кілька книг.

Для дітей написала книги: «Зайченятко У», «Усі ми будемо королевами».

 Луньова, Т. Усі ми будемо королевами або Казка про Маринку та Мишенятко [Текст]: казка: [для дошк. та мол. шк. віку] / Тетяна Луньова; худ. К. Іванова. — К.: АВІАЗ, 2012. — 64 с.: іл.

 Добра Казка для дітей, у якій розповідається про те, як у житті дівчинки Маринки відбуваються цікаві пригоди після зустрічі з Мишенятком. Одного вечора дівчинка Маринка порятувала маленьке Мишеня від пазурів свого хвалькуватого й трохи ледачого рудого кота Марселя і Мишеня відкрило їй велику таємницю… Маринка і Мишеня потоваришували. З допомогою Мишеняти Маринка навчилася робити небуденні і прекрасні подарунки, грати на метеликокорді, перетворювати намистинки на рибок, боронитися від підступного ворога. А ще дівчинка врятувала молодшого братика Мишеняти і власний будинок.

І насамкінець цієї історії відбулося справжнісіньке чудо.

Уважно читаючи казку, діти навчаться робити надзвичайні подарунки, бути уважними до інших, а ще - дізнаються про велику таємницю...Казка надзвичайно гарно проілюстрована, на що хочеться звернути увагу: малюнки просто надзвичайні!

Луньова, Т.   Зайченятко У [Текст]: казка: [для мол. шк. віку] / Тетяна Луньова ; худож. Я.П. Кернер-Вернер . -  К.: Веселка, 2015 .- 80 с.: іл.

Про що ж ця книга? У зайченятка загубилося ім’я  і воно шукає його. І у процесі цих пошуків воно навчається товаришувати, прощати, допомагати. У казочці порушуються питання добра і зла, любові до ближніх та навколишньої природи.

У ній казкові звірята – ну просто ті ж діти: вони товаришують, сваряться і миряться, сумують і радіють. Отак, пізнаючи світ і себе, вони поступово дорослішають, стають чуйнішими і мудрішими. Письменниця приділяє дуже велику увагу тому, щоб діти вчилися придивлятися до деталей. Наприклад, у книзі «Зайченятко У», якщо це пташка, це не абстрактна пташка – це зяблик, кропив’янка тощо, тобто конкретні птахи. Ті птахи, яких діти можуть і не бачити в місті. Важливо, щоб книга слугувала місточком до реального життя, пошуку зв’язків, це теж гармонія – між дитиною і світом.

Письменниця вважає, що книга має зробити дитину та її батьків ближчими одне до одного, тому читати «Зайченятко «У» Тетяна Луньова рекомендує разом із чадами.

 

 

 

                                                                                                                      Балаклієць Галина Дмитрівна,

                                                                                                           провідний бібліограф Полтавської

 

                                                                                                                      обласної бібліотеки для дітей

ім. Панаса Мирного 


Новини події

Сторінка читача

Пошук